Yıldız Patlaması Resmi - Onsel ofis cihazları satış ve servis hizmetleri
Kayan Yıldız Resmi - Onsel ofis cihazları satış ve servis hizmetleri

Polyester Kanvas

Polyester Kanvas

Kanvas, İngilizce’de tuval anlamına gelen “canvas” sözcüğünün Türkçe okunuşudur. Sözcüğün Türkçesi, kanvas nedir sorusunun cevabını vermektedir. Kanvas/canvas baskı kelimesi ise, tuval bez üzerine yapılan dijital baskılar için kullanılmaktadır. Kanvas, kafesli görünümlü, çift örmeli, ağır gramajlı, kaba ve rüstik, pamuklu bir kumaştır. Kanvas baskı, bu malzeme üzerine iç veya dış mekân makinelerinde, dijital baskı yapılarak gerçekleştirilir. Kanvas baskı malzemesi de yapı itibariyle kanvas kumaşa benzemektedir.
Adana Önsel'de sizlere sunulan tüm ürünler Türkiye'deki yetkili ithalatçı ve üretici firmaların garantisi altındadır, Uluslararası markaların sadece Türkiye için üretilen veya özelleştirilen ve yetkili servislerin ülke garantisi sağladığı modelleri sizlere sunulmaktadır.
Tags :
  • Ürün Detay
  • Ürün Hakkında Bilgi Al.

Polyester Kanvas

Kanvas malzemeye baskı, iç mekân makinelerinde ve dış mekân makinelerinde yapılabilir. Kanvas baskılar, kanvas kumaşa yapılan baskılardan farklı olarak dış mekânda da kullanılabilir. Tüm iç ve dış mekân tanıtım ve dekorasyon işlerinde kullanıma uygundur.

Kanvas baskı nasıl yapılır?

Kanvas baskı için öncelikle kullanılacak yer, konum ve malzemeye göre uygun kanvas seçilir. Birçok renk ve desende kanvas kumaş vardır ancak dijital baskıda 2 çeşit düz beyaz renkte kanvas kumaş kullanılabilir; polyester kanvas, ve pamuklu kanvas. Seçilen malzeme iç veya dış mekân baskı makinelerine yerleştirilir. Direkt baskı yöntemiyle kullanılmaktadır. Ardından grafik tasarımı yapılan çalışmanın baskısı yapılır. Kullanılan malzemeye göre kuruma süresi beklenir. Kanvas baskı kuruduktan sonra ömrünü uzatmak (gün ışığından solmalara ve zamanla yıpranmalara karşı dayanıklılığı arttırmak) için vernik uygulanabilir. Yüzey koruma uygulaması, kullanılan baskı makinesi ve kanvas malzemenin türüne göre değişiklik gösterebilir.
Bunların yanı sıra kanvas baskı malzemelerinde kullanım alanı, derinlik ve kaliteye göre petek kanvasparlak kanvaseco-solvent kanvassu bazlı (dye) kanvas ve pigment kanvas çeşitleri bulunmaktadır.

Kanvas malzemelerin başlıca özellikleri aşağıdaki gibidir;

  • Üstün kaliteli, mat yüzey yapı.
  • Hızlı boya emilimi ve anında kuruma özellikli.
  • Dengeli mürekkep dağılımı ile kaliteli ve verimli baskı.
  • Anında renk tutma özellikli.
  • Tüm iç mekân ve dış mekânlarda kullanıma uygundur.

Kanvas baskı nerelerde kullanılır?

Kanvas baskı, malzemenin yapısı gereği bir iç mekân ürünüdür. Bu nedenle en çok iç mekânların vazgeçilmez eşyası olan tablolarda kullanılır. Kanvas baskı yöntemi ile klasik bir tablo uygulaması yapılabileceği gibi kişisel resimler de kanvas üzerine basılabilir.

Bilgi Form'u

Ürün Hakkında veya Bu ürüne ait Sarf Malzemeleri Hakkında Bilgi İsteyebilir, Ürün ile ilgili yaşadığınız teknik sorun ve sorularınızı tarafımıza dilerseniz iletişim formundan, dilerseniz hemen şimdi bu form üzerinden bize ulaştırabilir ve %100 kalite ve sonuç odaklı çözüm ekibimizle tanışabilirsiniz.